Asistenční a tísňová péče pro seniory

27.07.2021

Vážení,

chtěli bychom Vám představit služby tísňové a asistenční péče, které jsou momentálně na českém trhu k dispozici. Jde o užitečné služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Služba je určena zejména osamělým osobám. Hlavním cílem a posláním je snížení sociálních a zdravotních rizik u seniorů a osob se zdravotním postižením.

Služba pomáhá zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí, tedy doma. Uživatelům zprostředkovává pocit jistoty, bezpečí a pomoc v krizových situacích jako je zhoršení zdravotního stavu, v případě pádu, zranění, přepadení, ale i osamělosti. Pomocí sos tlačítek, telefonů, hodinek a chytrých zařízení do domácnosti zprostředkovává oboustrannou komunikaci s dispečinkem. Pracovníci v případě potřeby přivolají pomoc.

Dále tyto služby nabízí komunikaci s jejich pracovníky. Osamělé osoby si mohou popovídat o čemkoliv, co je trápí. Necítí se tedy samy. "Povídavé" linky jsou doplňkovými aktivitami asistenčních a tísňových služeb, ale jsou poskytovány i samostatně jako zvláštní bezplatné telefonní linky.